Párovanie vypínačov žalúzí

Michal Ďorda
Dobrý deň,

nainštaloval som hlavnú jednotku pre Valena Life with Netatmo, ktorú som pripojil regulérne do domácej 2,4GHz WiFi siete cez Home+Control a vytvoril domácnosť.

Problémom je, že nech skúšam ako skúšam pripojiť 6ks ovládačov na žalúzie po rôznych izbách a jednu zásuvku v kúpelni, tie nevidím nikde v domácnosti počas tvorby samotnej domácnosti v appke. Proces inštalácie mi občas ponúkne hľadať iné zariadenia (ale nerozumiem kedy ich ponúkne a kedy nie), pri niektorých vytváraniach domácnosti mi ani nedovolí hľadať iné zariadenia. Všetky ovládače a zásuvka svietia permanentne na červeno, akonáhľe do nich pustím elekrický prúd a funguje ako štandardné ovládače bez diaľkového ovládania. Napadá Vám, kde by mohol byť problém s ich pripájaním?

S pozdravom
Michal

Legrand odpovedá

Dobrý deň,aby mohli byť zariadenia (ovládače, vypínače, mikromodly) pripojené ku komunikačnej bráne, je potrebné vykonať jeden neodmysliteľný krok. Odpojiť všetky zariadenia, ktoré idem pripojiť k bráne, od napájania - vrátane brány - a naraz ich všetky zapnúť. V praxi to znamená buď - zhodiť hlavný istič domu a nahodiť ho naspäť alebo zhodiť iba tie okruhy na ktorých máte pripojené vaše zariadenia with Netatmo a komunikačnú bránu. Akonáhle urobíte tento krok zariadenia budú vedieť že patria k danej komunikačnej bráne. Potom môžete prejsť späť do aplikácie H+C a kliknúť na ikonu "Pridať produkt". Vyberiete si značku prístroja "Legrand". Následne ak inštalujem "Spínač a mikromodul" tak ich ikonu. Po stlačení hlavného bezdrôtového ovládača Doma/Mimo domu, sa postupne na ovládačoch rozsvieti zelená dioda.  Potom už len pár krokov, ktorými vás sprevádza aplikácia a máte hotovo. 

V prípade ďalších otázok ma kontaktujte priamo na timotej.smolek@legrand.com alebo na telefónnom čísle +421917866552